Hakkımızda

Şirketimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte olup 01.11.2000 tarihinde E-1809-2000 sayılı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı ile Şirketler Mukayyitliğine kaydolup kurulmuştur. Şirketimiz Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şirketi Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ortaklığından oluşturulmuş bir şirkettir. Seyir, kurtarma yardımı, mal ve çevre emniyeti açısından hizmet veren şirketimizin başlıca amacı, karasularımızda ve uluslar arası sularda Arama Kurtarma yapmaktır. Ayrıca can emniyetinin sağlanmasından sonra denizlerimizin korunması en önemli önceliklerimiz arasındadır. Bu kapsamda gemi kaynaklı kirliliğin önlenebilmesi için her türlü çaba ve çalışma titizlikle yürütülmektedir.

Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şirketi olarak, kuruluşundan bu yana karasularımızda ve Doğu Akdeniz’de oluşacak muhtemel deniz kazalarına talep edilmesi halinde derhal müdahale etmek, seyir , mal ve deniz çevresinin kirliliğini önlemek başlıca amaçlarımızdan olmuştur.

Kendi karasularımızda ve uluslar arası sularda yardım çağrısında bulunan her tekneye zaman kaybetmeden ve milliyet farkı gözetmeksizin yardımda bulunmak şirketimizin temel politikasıdır.
Misyonumuz
Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma olarak misyonumuz mal, seyir emniyetlerini artırarak daha da iyileştirmek ve deniz çevresini her türlü olumsuzluktan korumaya çalışmaktır
Vizyonumuz
Seyir, mal ve deniz çevresinin emniyeti konusunda en iyi hizmeti vermektir.
İdari Yapımız
GENEL MÜDÜRLÜK/GİRNE

Müdürlüğe bağlı istasyonlar:

Kıbrıs Türk Radyo Amirliği
Gazimağusa İstasyon Amirliği - Seyir Yardımcıları İşletmesi
Kontrol 5 Botu
Södüren 10 Römorkörü