05.06
5 Haziran 2017
06.06
Denizlerimize Ait Hava Tahmin Bülteni
6 Haziran 2017

Gümbet açıklarında kayalıklara çarpan gezi teknesini Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

bodrum-tekne_7301

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, içinde 50 civarında yerli ve yabancı turist bulunan günlük gezi teknesi Gümbet açıklarında kayalıklara çarptı.
Gümbet Mahallesi’ndeki bir otelde tatil yapan yerli ve yabancı 43 turisti deniz yoluyla bir eğlence merkezine götürmek üzere yola çıkan tekne, Haremtan Burnu mevkiinde bir kayaya çarptı. Çarpmayla birlikte hafif şekilde yan yatan teknedeki yolcular büyük korku ve panik yaşadı. Hareket edemeyen ve batma tehlikesi bulunan teknedeki 50’ye yakın turistin kurtarılması için Bodrum Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istendi. Olay yerine gelen ekipler, gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra teknedeki yolcuları başka bir tekneye aktardı.
Yaklaşık 45 dakika süren çalışmayla bulundukları tekneden kurtarılan yolcular, Gümbet sahiline getirilerek 112 Acil Sağlık ekibleri tarafından sağlık kontrolünden geçirildi.

BODRUM'DA TURİSTLERİ TAŞIYAN GÜNLÜK TUR TEKNESİ KARAYA OTURDU. TEKNE YOLCULARI SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİNİN ÇALIŞMASI SONUCU BÖLGEYE GELEN BAŞKA BİR TEKNEYE ALINARAK KURTARILDI (EREN AYHAN/MUĞLA-İHA)