World War I, 7th May 1915, An illustration of the sinking of the British ocean liner RMS Lusitania, torpedoed by German U-boat U-20 off the old head of Kinsale, Ireland  (Photo by Popperfoto/Getty Images)
Tarihin tozlu sayfalarindan; I. Dünya Savaşı sırasında batırılan İngiliz yolcu gemisi RMS Lusitania
8 Mayıs 2017
13-05
Denizlerimize Ait Hava Tahmin Bülteni
13 Mayıs 2017

İstinye’de arabalı vapur lüks tekneye çarptı

sehir3

İstinye açıklarında Beykoz’a geçmek için kalkış yapan bir arabalı vapur, kalkışından kısa bir süre sonra dümeni kilitlenerek lüks bir tekneye çarptı. Son dakika habere göre, çarpmanın etkisi ile yan yana bulunan iki teknede ciddi hasarlar meydana gelmediği belirtildi. Arabalı vapurun çarptığı teknede bulunan bir kişinin olayda hafif yaralanarak tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre kaza saat 17.00 sıralarında İstinye’de yaşandı. Yeni seferine hazırlanmak için İstinye iskelesine yanaşan arabalı vapur geri manevra yaptı.
Geri geri manevra yapan arabalı vapur bir tekneye çarptı. Çarpmanın etkisi ile yan yana bulunan iki teknede olaydan etkilenirken, teknelerde ciddi hasarlar meydana gelmediği öğrenildi. Bu sırada arabalı vapurun çarptığı teknede bulunan bir kişinin olayda hafif
yaralanarak tedavi edilmek üzere en yakın hastaneye götürüldüğü belirtildi. Olayın karıştığı arabalı vapur ise çubuklu iskelesine yanaştı.

sehir2 sehir3